Rakotwórcze kosmetyki

Do dzisiejszego wpisu skłoniła mnie obecna promocja w Rossmannie. Wybrałam się tam ostatnio z mamą w poszukiwaniu samych (nie)potrzebnych rz...

Do dzisiejszego wpisu skłoniła mnie obecna promocja w Rossmannie. Wybrałam się tam ostatnio z mamą w poszukiwaniu samych (nie)potrzebnych rzeczy i mama poprosiła mnie o pomoc w wybraniu odpowiedniego antyperspirantu. Zastanawiacie się pewnie co jest trudnego w wybraniu antyperspirantu? Otóż zaraz się o tym przekonacie. W związku z tym, że ostatnio siedzę w tematach antynowotworowych, co z resztą możecie zauważyć po ostatnich wpisach, dziś też do tego nawiążę.

Większość dostępnych i popularnych antyperspirantów, których ja z resztą też bardzo długo używałam ma w swoim składzie takie coś jak Aluminium (glin). Założę się, że pewnie znajduje się on w antyperspirantach większości z Was. Sole Aluminium takie jak np. chlorowodzian glinu (ACH) są powszechnie stosowane przy produkcji kosmetyków antypotowych. Mogą być one jednak niebezpieczne dla naszego zdrowia. Działanie ACH polega na zablokowaniu gruczołów potowych. W procesie tym u ujścia gruczołu zostaje utworzony "korek", w składzie którego są sole aluminium i własne, uszkodzone komórki skóry. Stworzenie takiej bariery może nie tylko zaburzyć naturalne procesy termoregulacyjne, ale również bezpośrednio przyczynić się do powstawania procesów nowotworzenia.

Glin należy do grupy pierwiastków, które ulegają akumulacji w organizmach żywych. Oznacza to, że nie zostaje on z niego usuwany. To dzięki tej właściwości pierwiastka jego wieloletnie nagromadzenie się w komórkach ciała może doprowadzić do daleko idących zmian chorobowych.
Sole glinu:  chlorek glinu(aluminium chloride), chlorowodorek glinu (aluminium chlorhydrate), tetrahydroksychlorekglinowocyrkonowy GLY (aluminium zirconium tetrachlorohydrex), chlorek glinu (aluminium chloride), siarczan glinu (aluminium sulphate) i fenosiarczan glinu (aluminium phenosulphate) dodawane są do kosmetyków w wysokich stężeniach 15%, 20% a nawet 25%. Kosmetyk pod pachami zostaje tam wiele godzin, w dodatku niezwykle trudno zmyć go delikatnymi żelami. Dodatkowym niebezpieczeństwem są mikrootarcia i skaleczenia (chociażby podczas depilacji), które pozwalają na wniknięcie szkodliwego aluminium do naszego ciała. Badania wykazały, że skutki działania aluminium obejmują uszkodzenia DNA zaburzające prawidłowy szlak sygnałowy procesu wzrostu. Istnieje coraz więcej dowodów na stosowanie tego składnika, a zwiększonym prawdopodobieństwem zachorowania na złośliwe nowotwory piersi.

Dziś przychodzę do Was z idealnym zamiennikiem najpopularniejszych antyperspirantów zawierających sole aluminium z kosmetykiem, który go w składzie nie ma.


CD Deo Atomizer to kosmetyk o przepięknym zapachu owoc granatu. Produkt jest w postaci sprayu. Jest przebadany dermatologicznie, przeznaczony również dla skóry wrażliwej oraz co ważne - firma sprzeciwia się przeprowadzaniu badań na zwierzętach. Ma zapewniać nam 24-godzinną ochronę. Czy rzeczywiście zapewnia? Sole aluminium znajdujące się w tradycyjnych antyperspirantach to bardzo silne związki. Produkt CD, który stworzony jest z pominięciem wszystkich kontrowersyjnych składników ma nieco delikatniejsze działanie. Oczywiście działa - mogę osobiście to potwierdzić. Należy jednak w ciągu dnia użyć go ponownie, by zachować świeżość. Jedynym minusem, jaki zauważyłam w przypadku tego sprayu to dość mocne pieczenie skóry w przypadku użycia produktu zaraz po depilacji. Nie ma jednak z tego powodu żadnych podrażnień, pieczenie jest chwilowe.



Drugim produktem tej firmy, który wpadł w moje ręce jest niezwykle delikatny żel pod prysznic o przyjemnym, liliowym zapachu. Dla mnie jego największym plusem jest fakt, że nie wysusza skóry.
Niestety w moim mieście woda jest okropnej jakości i dodatkowe jej wysuszenie mogłoby być dużym problemem.







A Wy znacie jakieś zamienniki antyperspirantów, które nie zawierają szkodliwych soli aluminium? Koniecznie dajcie znać w komentarzu!

To może Ci się spodobać

5 komentarze

 1. No widzisz ile można się dowiedzieć czytając Twojego bloga :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Oczywiście ałun ;) Świetny antyperspirant, naturalny i bardzo wydajny.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne są te kosmetyki CD w moim odczuciu. Co do żelu do mycia ciała - zgadzam się w zupełności, zapach i delikatność ! :) Uwielbiam. Pozdrowienia ! :* :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wiedziałam, że zwykłe antyperspiranty mogą powodować takie skutki jak nowotwór. Na pewni przetestuje ten antyperspirant. Ile kosztuje?

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawy temat, szczerze mówiąc, nigdy nie zwracałam na to uwagi- chyba czeka mnie wymiana antypersiprantu na nowy.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję z całego serca za każdy komentarz i obserwacje! Jest to dla mnie wielką motywacją do dalszego działania. Twoja opinia jest dla mnie niezwykle ważna! Jednocześnie informuję, że obraźliwe komentarze oraz wulgaryzmy będą usuwane.

Pop-up Facebook.

Kursor.

JA W SIECI

PhotobucketPhotobucket Photobucket Photobucket Photobucket

Flickr Images

Instagram